مادون قرمز هوشمند چیست؟

1394/3/24

واژه infrared) IR) به معنای طیف مادون قرمز است. دوربین های دید در شب IR از طریق استفاده از LEDهای مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن کرده و امکان تصویر برداری در شب را فراهم می اورند.

اکنون سوال رایجی که از مهندسان فروش حرفه ای دوربینهای CCTV پرسیده میشود این است که: مادون قرمز هوشمند چیست؟  مادون قرمز هوشمند تکنولوژی ای است که در برخی دوربینهای امنیتی قرار داده میشود و میزان LED مادون قرمز دوربینها را برای جبران فاصله شی ء  تنظیم کرده و بنابراین مادون قرمز تصویر را با نور بیش از حد نشان نمی داد.

تکنولوژی مادون قرمز هوشمند برای بر طرف کردن مشکل LED های مادون قرمزی که تصاویر را با سفیدی(نور) بیش از حد نشان میدهند مثل صورت افراد زمانیکه به LED های دوربینهای شب خیلی نزدیک هستند،  اختراع شد.  برای مثال، این اتفاق به  راحتی ممکن میشود اگر یک مشتری یک دوربین مادون قرمز با برد مادون قرمز 65 foot را خریداری کرده، اما دوربین فقط زمانیکه افراد در فاصله خیلی کمتر (5-10 feet )قرار میگیرند ، ساخته شده است. بسیاری از دوربینهای مادون قرمز که امروزه در دسترس میباشند ، شامل این تکنولوژی میشوند اما همه ی آنها اینگونه نیستند. بنابراین خصوصیات دوربین خود را بررسی کنید.

1

مقایسه مادون قرمز هوشمند و مادون قرمز غیر هوشمند:

عکس پایین یک دوربین CCTV با مادون قرمز هوشمند را با یک نوع غیر هوشمند مقایسه کرده است.

دوربینی که دارای مادون قرمز هوشمند است و برای فیلمبرداری  استفاده می شده، دارای برد تا 100 متر باست، این دوربین قادر به تنظیم شدت و قدرت LED های مادون قرمز در مورد مردی که 3 feet به دوربین نزدیک شده می باشد.

 

مزایای مادون قرمز هوشمند:

دوربینهای امنیتی مادون قرمز استاندارد در زمانی که دامنه دید و فاصله کانونی ثابت و شناخته شده وجود دارد ، مناسب هستند. با این وجود، مشتریان می توانند به دلیل عدم آگاهی از اندازه ناحیه تحت پوشش خود ، دوربین مادون قرمز نامناسبی تهیه کنند.

برای مثال، نصب دوربینی با برد مادون قرمز 150 فوت، زمانیکه محیط تحت پوشش 50 فوت از دوربین می باشد.

2

این اتفاق معمولا به روشنایی کم و یا بیش از اندازه ی تصویر می انجامد. نقاط بسیار روشن(با نوردهی بیش از حد IR) و نقاط تاریک(با نوردهی کمتر از حد معمول IR) به طور کلی به دلیل عدم درک درست قدرت مادون قرمز های array لازم برای استفاده  کاربران اتفاق می افتد.

نام نویسنده واحد R&D