وضعیت دوربین و دستگاه های AHD در بازار ایران

1394/3/11

تکنولوژی AHD همانند دو رقیب خود   HDCVIوHDTVI در عرصه سیستم های نظارت تصویری بر مبنای کیفیت HD و انتقال از طریق کابل کواکسیال در دنیا مطرح می باشد که مزیت نسبی AHD قیمت پایین تر آن می باشد .

 

ahd

اما واقعیت موجود در این تکنولوژی و آنچه در بازار ایران دیده می شود حاکی از عدم کیفیت مناسب و تناقض  در ادعاهای گفته شده می باشد که در ذیل به بعضی از آنها اشاره می شود :

  • تعداد فریم های ضبط شده در دستگاههای ضبط AHD پایین تر از میزان ادعایی می باشد و بجای 25 فریم در ثانیه 6 فریم در ثانیه ضبط می نماید .
  • در این دستگاه ها شما اگر بخواهید رزولوشن 960H را همزمان با 720P قرار دهید باید بصورت زوج عمل نمائید یعنی برای یک دستگاه 4 کاناله شما ناچارید 2 عدد دوربین آنالوگ با رزولوشن 960H و 2 عدد دوربین AHD  با رزولوشن 720P قرار دهید و این قدرت تصمیم گیری و انتخاب را از شما می گیرد .
  • امکان ضبط و نمایش تصاویر دوربین ها با رزولوشن 2MP هم زمان با 720P و 960H در یک دستگاه وجود ندارد .
  • دستگاههای ضبط AHD با کیفیت 2MP در دو مدل 12FPS,25FPS می باشد که مدل 25FPS آن فوق العاده گران می باشد و مقرون به صرفه نیست .

در پایان باید گفت تناقضات و مشکلات گفته شده باعث می شود مصرف کننده از انتخاب این محصول حتی با توجه به قیمت پایین تر آن صرف نظر کرده و نسبت به خرید از دو تکنولوژی HDTVIو HDCVI  (خصوصیات HDTVI را در این مقاله مشاهده نمایید) که نه تنها این مشکلات را نداشته بلکه دارای قابلیتهای بیشتر و ثابت شده ای از خود می باشند اقدام نماید .

نام نویسنده واحد R&D