HDTVI چیست؟

1394/3/3

HD-TVI به معنای  سیستم انتقال تصویر با کیفیت بالا است که تکنولوژی چیپ آن  توسط  شرکت Techpoint توسعه یافته و این چیپ به شرکت  Intersil فروخته شد. شرکتهای چینی  مانند Hikvision و  HanBang ، این تکنولوژی را در محصول جدید خودقرار دادند.  Hanbangتوانست با موفقیت تکنولوژی TVI را توسعه و مشکلات پیشین HD-SDIرا برطرف سازد.HD-TVI همانند تکنولوژی های سنتی آنالوگ CCTV ، به آسانی قابل نصب و اجرا است.

 

از مزیتهای سیستم HD-TVI ،که باعث شهرت آن در بازار وجلب نظر کاربران زیادی شده ،میتوان به مواردی همچون توانای آن در تبدیل سیگنالهای دیجیتال به آنالوگ ،افزایش  فاصله ی انتقال تصویر ،کاهش هزینه ی نهایی واشغال  فضای ذخیره سازی کمتر اشاره کرد.

HD-TVI بر پایه ی کابل کواکس است،سیگنالهای تصویر HD را در رزولوشنهای 720 و1080 پیکسل ،سیگنالهای صوتی و  انتقال سیگنالهای دیجیتالی را ساپورت میکند.

 

چرا  HD-TVI؟

یکی از مهمترین تفاوتها و برتری های تکنولوژی HD-TVI  نسبت بهHD-CVI این است که سازنده ی اصلی این تکنولوژی یک شرکت امریکایی بوده که محصولاتشصرفا برای استفاده توسط  شرکت یا برند خاصی نیست بلکه  چیپ ست آن آزاد وغیر اختصاصی است و شما میتوانید سیستمهای  HD-TVI خود را با برندهای مختلف ادغام کنید.

این مزیت باعث وسیع شدن دامنه ی انتخاب وکاهش هزینه شده که  کاربران را مایل به خرید این محصول میکند.

این درحالیست که دوربینها و DVR های HD-CVI،حتما باید از شرکت اصلی خریداری شده باشند.

 نکته ی قابل ملاحظه ی دیگری که باعث علاقه ی مشتریان به محصول  TVI میشود ،قیمت آن است که به تکنولوزی 960Hنزدیک میباشد.

 

مزایای   HD-TVI

  1. انتقال تصویرتا مسافت 300متر توسط کابل کواکس 75-3
  2. انتقال تصویرتا مسافت 200متر توسط کابل کواکس بهم تابیده
  3. مقرون به صرفه برای سیستمهای HD
  4. امکان نصب کابل بهم تابیده
  5. حفظ کیفیت تصویر
  6. انتقال تصویر بصورت زنده
  7. عدم تاثیر در کاهش پهنای باند

 

  1. نصب آسان همانند سیستمهای آنالوگ
نام نویسنده واحد R&D