معرفی و کاربرد فوق العاده دوربین مداربسته استارلایت

1399/10/12

دوربین استارلایت (Star Light) چیست؟

یکی از چالش های دوربین مداربسته تصویربرداری در شب و نور بسیار کم است. کلا دوربین های مداربسته برای ثبت تصاویر در شب از نور مادون قرمز استفاده می کنند. هنگامی که نور در محیط اطراف دوربین کاهش یابد، LED های مادون قرمز روشن می شود و تصاویر به صورت سیاه و سفید ضبط می شود.

هر چه میزان وضوح یک تصویر افزایش یابد، ارائه یک تصویر با نور کم بسیار دشوار خواهد بود.دوربین مداربسته استارلایت برای تصویربرداری در محیط های بسیار کم نور تعبیه شده اند.

ساختار فنی دوربین های استارلایت به گونه ای است تصاویر با کیفیت تری را در شب ضبط می کند. به عبارتی، دوربین استار لایت در مقایسه با سایر دوربین ها دیافراگم گشادتری دارند. این عامل موجب می شود که نور بیشتری از طریق لنز به سنسور دوربین منتقل شود. در این حالت دوربین star light هم قادر خواهد بود تصاویر رنگی و با کیفیت تری را ضبط کند.

ویژگی های مهم دوربین استارلایت

  • کیفیت بالای تصاویر : به دلایل کاربرد  سنسور پیشرفته داخل دوربین کیفیت آن نسبت به دوربین مادون قرمز فوق العاده بهتر است.
  • دید در شب بهتر: بهره گیری از تکنولوژی star light باعث شده جزئیات تصاویر با کیفیت بهتری نمایش داده شود.
  • کارایی بهتر:  از آنجا که جزئیات در این دوربین ها قابل تشخیض هستند. از این ویژگی جهت  شناسایی چهره افراد یا پلاک خودرو ها استفاده می شود.  
  • داشتن تصاویر رنگی در محیط های تاریک و شب
  • کم کردن هزینه های جانبی همچون پروژکتور و برق مصرفی

تفاوت دوربین مداربسته استارلایت با دوربین با نور مادون قرمز

دوربین های مدار بسته  IR در شب تصاویر قابل قبولی را ارایه می دهند. اما این دوربین ها قادر نیستند در شرایط کم نور، تصاویر با کیفیتی را به نمایش بگذارند. اما دوربین های استار لایت با کمک سنسورهای پیشرفته ای که دارد، کیفیت بسیار خوبی را نشان می دهد.

دوربین هایی که دارای ویژگی دید در شب رنگی هستند می توانند در تاریک ترین محیط ها، جزییات تصاویر را به نمایش بگذارند.

کاربرد دوربین استارلایت

از تکنولوژی دوربینهای Starlight در پروژه هایی همچون: بزرگراه ها، فرودگاه ها، فروشگاه های زنجیره ای، هتل، پارکها، زندان، پارکینگ های روباز و همچنین فضاهای مسکونی نیز استفاده می شود.

 

نام نویسنده R&D